Przed zaledwie kilkoma laty na północ od Białegostoku na piłkarskiej mapie Polski widniała biała plama. Aktualnie Wigry Suwałki skutecznie przełamują ten obraz, stając się jedną z sensacji pierwszoligowych rozgrywek. Sukces klubu nie jest przypadkowy. Działacze z Suwałk wykonali wspaniałą pracę, przygotowując zespół do gry o najwyższe cele w pierwszej lidze.

Sztab

Na początku 2014 roku dyrektorem sportowym suwalskiego klubu został Jacek Zieliński. Kolejne działania byłego zawodnika Legii Warszawa pozwoliły Wigrom na awans do pierwszej ligi, utrzymanie się w niej, a w obecnym sezonie także na walkę o awans do Ekstraklasy.


Jacek Zieliński w Suwałkach jest odpowiedzialny za transfery. Dzięki staraniom byłego reprezentanta Polski do Wigier trafił obecny trener zespołu. Dominik Nowak zmienił oblicze klubu, postawił na futbol ofensywny, widowiskowy, a ponadto diabelsko skuteczny. Jacek Zieliński w przemyślany sposób wzmacnia również kadrę pierwszego zespołu. Przed rokiem do Suwałk trafili m. in. Łukasz Moneta i Łukasz Hanzel, którzy dzięki dobrej grze wywalczyli sobie transfery do Ruchu Chorzów. Miłosz Kozak i Damian Kądzior w dalszym ciągu dają Wigrom siłę do odnoszenie kolejnych zwycięstw.

Stabilność finansowa

Działacze z Suwałk dbają także o budżet klubu. W Wigrach nie spotkamy kominów płacowych. Klub jako jeden z nielicznych w pierwszej lidze terminowo wypłaca pensję swoim piłkarzom. Poprzez zagwarantowanie odpowiedniej stabilności finansowej Wigry Suwałki są w stanie zapewnić piłkarzom odpowiednie warunki do treningów. Współpraca z fizjoterapeutami z Centrum Rehabilitacyjnego Melius pozwala klubowi na zminimalizowanie kontuzji. Piłkarze mogą korzystać z boisk na najwyższym poziomie, na których można trenować przez cały rok. Zawodnikom niczego nie brakuje, mogą się w pełni skupić na grze w piłkę.


Pozornie przepis na sukces w rozgrywkach piłkarskich jest banalny. Wystarczy postawić na długofalowe działanie, stabilność budżetu klubu, odpowiednią politykę transferową. Większość klubów nadal jednak wybiera drogę na skróty, wpędzając się przy okazji w znaczne kłopoty finansowe. Wigry Suwałki jasno pokazuję, że jedynie systematyczna praca pozwala osiągnąć sukces.

Dodaj komentarz