Nawigacja po forum
aby założyć posty i tematy.

Kuchnia kolonialna, czyli drewno i ziemia

Kuchnia w stylu kolonialnym dla wielu osób wydaje się mieszanką wszystkiego. Mimo tego, że zaliczamy ją do stylów nowoczesnych, wciąż możemy znaleźć w niej elementy, które zwyczajnie nie pasują do całego pomysłu. Do tego bardzo często możemy pomylić ją z innym stylem albo sama się z nimi miesza, przez co niesprawne oko nie jest w stanie powiedzieć, czy można ją odnaleźć w danym pomieszczeniu.

Metal, drewno i bliskość z przyrodą

Kuchnia kolonialna to przede wszystkim zbliżenie się do natury, a w każdym razie zrobienie tego metaforycznie. Często przewijają się tu motywy związane z ziemią czy drewnem, zresztą sama kolorystyka często do nich nawiązuje, bo przeważnie spotkamy się tu z brązem i bielą. Bardzo często meble kuchenne, w tym szafki czy stoły i krzesła są wykonane z drewna albo jego imitacji i elegancko stylizowane, aby jednocześnie ocierać się o kuchnie tradycyjne i nowoczesne. Dzięki temu możemy pomylić je z kuchniami rustykalnymi albo wręcz wiejskimi, głównie dlatego, że urządza się je w domach.

Metalowe dodatki i czarne dekoracje

Bardzo często w kuchniach kolonialnych możemy spotkać się z metalowymi elementami, niekoniecznie nawet ozdobnymi. Metalowe lampy w kolorze czarnym, stojaki na różnego rodzaju narzędzia czy nawet krzesła przy dużym drewnianym stole, to wszystko bardzo ładnie ze sobą wygląda i podkreśla charakter naszego pomieszczenia. Dzięki temu, że czerń, biel oraz brąz bardzo ładnie ze sobą grają, często właściciele decydują się na dodatki właśnie w tym kolorze. Możemy też spotkać się z motywem zwierzęcym, na przykład z obrazami z wizerunkami zwierząt czy ze sztucznym porożem jelenia. Dzięki temu całość jeszcze bardziej podkreśla zamysł projektanta.

Kuchnia o dużej przestrzeni i w świetle

Kuchnie kolonialne bardzo często możemy znaleźć w domach, ponieważ świetnie nadają się one do zagospodarowania sporych pomieszczeń, zwłaszcza jeśli przy okazji będzie to dla nas jadalnia. Dużą robę w pomieszczeniu gra naturalne światło, dlatego duże okna rzadko są zasłanianie lub w jakiś sposób ozdabiane. Dzięki światłu przestrzeń wydaje się jeszcze bardziej przytulna i milej spędza nam się w niej czas. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście element bieli, który świetnie współgra z dużymi przestrzeniami, a jasny brąz umili nam znacznie czas spędzony w naszej kuchni. Dlatego też w mieszkaniach spotkamy się z nią rzadziej, ale nie znaczy to, że przeniesienie jej do bloku jest niemożliwe.

Ja Ci polecam wziąć sobie ciekawe lampy stołowe o takim charakterze. Drewno itp. jest teraz w modzie. zobacz na Lumigo. Oświetlenie ważne jest w każdym pomieszczeniu a jak możesz dodatkowo udekorować nim pomieszczenie, to czego nie?

Do mnie przemawia bardziej styl skandynawski niż kolonialny. To taki śmietnik dla staroci 🙂